بهترین ایده ها برای متن تبریک سالگرد ازدواج

بهترین ایده ها برای متن تبریک سالگرد ازدواج به همسر، دوست یا یکی از اعضای خانواده چه چیز می تواند باشد؟ یک زوج که سال هایی بی نظیر را در کنار هم بوده اند، سزاوار یک تبریک زیبا و بی نظیر هم هستند. آنها یک سال یا چندین سال بی نظیر را با همدیگر تجربه کردند و باید هم این تجربه خاص را خاص تر تبریک بگویند.

زندگی متاهلی پر از لحظات شیرین و چالش‌های مثبت است که هر سال، جشنواره‌ای به نام “سالگرد ازدواج” را به خود می بیند. گاهی اوقات برای ابراز احساسات عمیق تر و خلاقانه‌تر، نیاز به ایده‌های جدید و خوب داریم. در این بخش، چندین ایده برای پیام و متن تبریک سالگرد ازدواج به همسر در موقعیت های اولین سالگرد ازدواج، دومین سالگرد ازدواج و چندمین سالگرد، و همچنین متن تبریک سالگرد ازدواج به دیگران خدمت شما ارائه خواهد شد تا کسی را که دوستش دارید، خوشحال کنید.

پیام های تبریک اولین سالگرد ازدواج

 1. به یادماندنی‌ترین سالگرد زندگی مشترک را تبریک می گویم همسر عزیزتر از جانم. این یک سال با هم ستاره‌های زندگی را به آسمان خود افزوده‌ایم.
 2. تبریک به ما به خاطر یک سال عشق، صمیمیت و خاطراتی که هر کدام، جواهری ارزشمند در گنجینه زندگی ماست.
 3. در سالگرد اول ازدواجمان، به تمام لحظات شاد و غمگینی که با هم تجربه کردیم افتخار می‌کنم. امیدوارم هر روز زندگی‌مان پر از عشق و خوشحالی باشد.
 4. یک سال گذشت و من هنوز هم همانقدر عاشق تو هستم که در روز اول بودم. تبریک به ما به خاطر اولین سالگرد زندگی مشترکمان.
 5. سالگرد اول ازدواجمان مبارک عزیزم، آغاز سفر زندگی فوق‌العاده بوده است. تو را دوست دارم و منتظر آینده‌ای پر از لحظات خوب با تو هستم.
 6. سالگرد اول ازدواج، فصلی جدید در داستان عشق ماست. با تشکر از تو که همیشه در کنارم بودی و عشقت همواره راهنمای قلب من بوده است.
 7. اولین سالگرد ازدواج ما، آغاز دوره‌ای جدید از زندگی است. با تو بودن لذتبخش است، همیشه می‌خواهم در این سفر با تو باشم.
 8. در این یک سال، با هم به چه چیزهایی دست یافتیم! این سفر بی‌پایان عشق، بهترین تصمیم زندگی ما بوده است.
 9. هر لحظه با تو یک افتخار بزرگ است. تبریک به ما به خاطر یک سال ازدواج پر از خاطرات خوب.
 10. اولین سالگرد ازدواج، آغاز یک داستان حماسی عشق برای ما بوده است. ممنونم که همیشه در کنار من بوده‌ای و لحظات شیرین را با تو تجربه کردم.
 11. در سالگرد اول ازدواجمان، با افتخار به زندگی با تو نگاه می‌کنم. امیدوارم هر سالگرد بیشتر از پیش با عشق و خوشحالی پر شود.
 12. سالگرد اول ازدواجمان مبارک همسر عزیزتر از جانم، یک سال پر از لحظات شاد و ارتباط عمیق را در کنار هم سپری کردیم. ممنونم که همیشه در کنارم بوده‌ای.
 13. اولین سالگرد ازدواج، پاسخ به سوال “آیا می‌توانیم با هم زندگی کنیم؟” را با بهترین جواب در عمل داده‌ایم. امیدوارم این داستان به زیباترین صورت ادامه پیدا کند.
 14. سالگرد اول ازدواج، زمانی است که ما به گذشته نگاه کرده و به آینده نگریسته، با لبخند می‌گویم که با تو بودن بهترین تصمیم زندگی من بود.
 15. به عشقی که در این یک سال هر روز فزون تر شده است را تبریک می‌گویم. برای ادامه این سفر زیبا با تو هستم.
 16. سالگرد اول ازدواج، زمانی است که قدرت عشق را درک کردیم. با تو بودن، هر روز مانند یک رویاست.
 17. تبریک به ما به خاطر یک سال پر از عشق، محبت و رشد. سفرمان همچنان ادامه دارد و منتظر آینده‌ای پر از خاطرات خوب با تو هستم.
 18. سالگرد اول ازدواجمان مبارک همسرم، با تو بودنمایه افتخار و خوشحالی است. همیشه به عشق اعتقاد داشته‌ام و این یک سال گذشته نشان دهنده عشق بی‌پایان ماست.
 19. اولین سالگرد ازدواج، زمانی است که به دلایلی زیادی برای ادامه این سفر با تو اعتقاد دارم. ممنونم که همیشه در کنارم بوده‌ای.
 20. تبریک به ما به خاطر یک سال زندگی مشترک پر از لحظات خاص و ناب. امیدوارم هر سال بیشتر از پیش با عشق و صمیمیت پر شود.
 21. امیدوارم که هر سالگرد ازدواج، عشق ما را تقویت کند و زندگی‌مان را به یک داستان عاشقانه زیبا تبدیل کند. تا ابد با تو خواهم ماند.
 22. تا به اینجا سفر با تو پر از لحظات خندان، اشتیاق و عشق بوده است. برای سالگرد اول و سال‌های بیشتری با هم، تبریک!
 23. این یک سال فوق‌العاده بوده است، اما می‌دانم که بهترین‌ها هنوز برای آینده ما رقم خورده است. تبریک به ما به خاطر یک سال مملو از لحظات خوب.
 24. هر روز با تو یک ماجرا بوده و در سالگرد اول ازدواجمان، فصل جدیدی از این داستان فوق‌العاده را آغاز می‌کند. ما همیشه مسیر را با هم پیدا کرده‌ایم.
 25. از عشق و همدلی تو در این یک سال سپاسگزارم. هر روز با تو یک هدیه است و من هر لحظه را با تو ارزشمند می‌دانم. سالگرد اول ازدواجمان را عاشقانه تبریک می‌گویم.

پیام های تبریک دومین سالگرد ازدواج

 1. به گذشت دو سال ازدواجمان تبریک می‌گویم. این دو سال پر از چالش‌ها و لحظات شیرین برای ما بوده است. امیدوارم که هر روز ما همچنان پر از عشق و همدلی باشد.
 2. دو سال سپری شده از آن زمان که به عنوان همسرت پا به زندگی ات گذاشتم، این دو سال بهترین دوران زندگی من بوده است. تبریک به ما برای این سفر زیبا و پرمعنا.
 3. هر روزی که با تو هستم، یک هدیه بزرگ است. دومین سالگرد ازدواجمون مبارک همسر عزیزتر از جانم. ممنون از وجود تو در زندگی من.
 4. در دو سال گذشته، زندگی با تو پر از لحظات خندان و خاطره‌ساز بوده است. این سال‌ها را به عنوان آغاز یک ماجرا جشن می‌گیریم.
 5. دو سال گذشته از آن زمان که با هم ادغام شدیم، همیشه یادآور خاطرات زیبا و لحظات دلنشینی بوده است. برای تمام لحظات با تو، تبریک!
 6. دو سال ازدواج، دو سال از عشق نامحدود و تعهد بی‌پایان. امروز را به عنوان یکی دیگر از روزهای خاص زندگی جشن می گیریم. تبریک به ما!
 7. این دو سال، دو سال پر از آغازهای جدید، چشم‌اندازهای بلند و عشق بی‌پایان برای ما بوده است. تا همیشه با تو، تبریک!
 8. دو سال از آن زمان که قدم به این سفر زیبا گذاشتیم. این دو سال پر از سعادت و عشق برای من عاشق است. ماجرای زندگی را با هم ادامه خواهیم داد.
 9. در دو سال گذشته، هر روز با تو یک درس جدید از عشق آموختم. تبریک به ما به خاطر این دو سال پر از رشد و ارتقا.
 10. دو سال ازدواج، دو سال از خاطرات خوب، لحظات شیرین و تعهد بی‌پایان. تا ابد با تو. دومین سالگرد ازدواجمان مبارک!
 11. دو سال از آن زمان که به تو پیوستم می گذرد و چه لحظه های نابی در کنار هم داشتیم. این دو سال از زندگی با تو، ارزش هر ثانیه‌اش را داشته است. تبریک به ما!
 12. دو سال ازدواج و هنوز هم هر لحظه با تو مانند آغازی نو است. امیدوارم که این سفر زیبا همیشه ادامه داشته باشد.
 13. این دو سال ازدواج نشان دهنده پیشرفت و رشد ماست. هر روز با تو یک فرصت جدید برای بهتر شدن است. تبریک به این موفقیت دوست داشتنی.
 14. دو سال از عشق نامحدود و آرامش با تو را تجربه کردم. تا همیشه به این رابطه رویایی پابند می مانم. دوستت دارم همسر عزیزتر از جانم.
 15. در دو سال اخیر، هر روز با تو یک ماجرا بی‌پایان بوده است. این دو سال پر از عشق و دلنشین بوده است. تبریک به ما!
 16. دو سال گذشته، دو سال پر از حضور تو در زندگی من و تجربه عشقی زیبا بوده است. دومین سالگرد ازدواج شگفت انگیزمان را به تو تبریک می گویم.
 17. دو سال ازدواج، دو سال از آن زمان که قول دادیم با هم تا ابد بمانیم. این دو سال پر از عشق، احترام و توجه بوده است. ما همیشه در کنار هم خواهیم ماند.
 18. دو سال از زمانی که دستانمان را گرفتیم و قدم به این سفر زیبا گذاشتیم. هر لحظه از این دو سال، یک گنجینه ارزشمند از عشق برای من بوده است. دومین سالگرد ازدواجمون مبارک همسر نازنینم.
 19. دو سال پر از زندگی با تو، دو سال پر از خاطرات دلنشین. این دو سال نشان دهنده عشق بی‌پایان ماست. تبریک به ما!
 20. دو سال از آن زمان که با هم همراه شدیم و تصمیم به ایجاد یک زندگی مشترک گرفتیم، می گذرد. این دو سال ازدواج را به عنوان یک آغاز جدید جشن خواهیم گرفت. دوستت دارم عشقم.
 21. دو سال گذشته نشان دهنده پیشرفت، اتحاد و تلاش ماست. ما این دو سال را به عنوان یک سرفصل خوب در کتاب زندگی‌مان جشن می‌گیریم.
 22. دو سال از آن زمان که دستانمان را به هم دادیم و به دنیای عشق و همدلی قدم گذاشتیم، می گذرد. امروز را به عنوان یک فرصت دیگر برای گسترش عشق و محبت جشن می‌گیریم. دومین سالگرد ازدواجمان مبارک.
 23. در دو سال گذشته، هر روز یک داستان جدید از عشقمان را زندگی کردیم. ما این دو سال را به عنوان دو فصل خاص از کتاب زندگی‌مان می‌پذیریم و محکم تر از قبل ادامه می دهیم. دوستت دارم عشق بی پایان من.
 24. دو سال از زمانی که در کنار هم قرار گرفتیم و عهد کردیم همیشه با یکدیگر باشیم. این دو سال، دو سال خاصی از زندگی ما بوده‌اند. تبریک به ما دوستان بی نظیر.
 25. دو سال گذشته از آن زمان که به ماجرای عشقمان را شروع کردیم می گذرد و چقدر این قصه زیبا و شیرین است. دومین سالگرد ازدواجمان مبارک عشق شیرین من.

جمله های تبریک چندمین سالگرد ازدواج

 1. در این مسیر باهم بودن، هر روز یک فصل جدید از داستان عشقمان بوده است. ممنون از تمام لحظه‌های زیبا و معنوی که با هم سپری کردیم.
 2. عشق تو، چشمان تو، لبخند تو… همه چیز در این سال ها برای من معنا پیدا کرده است. ممنون از همه لحظه‌هایی که با تو سپری کردم. به عشق ما قسم که بیشتر از اولین روز دوستت دارم.
 3. این سال ها، سفری بی‌پایان به عمق عشق و صمیمیت بوده است. تشکر از تو که همیشه در کنارم بودی و باعث شدی زندگی‌ام پر از شادی و معنا باشد. سالگرد ازدواجمان مبارک.
 4. ما با هم، هر روز یک عالم جدید از عشق خود را کشف کردیم. این سال ها پر از خاطرات داغ و لحظات خوشبختی بوده‌اند. مرسی که هستی.
 5. این سال ها نشان دهنده رشد، فهم بهتر و عشق بی‌پایان ماست. با تو بودن یعنی داشتن یک همنشین و دوست واقعی در سفر زندگی.
 6. با تو بودن، هر روز تبدیل به یک ماجراجویی جدید و دوستانه می‌شود. ممنون از تو که همیشه کنارم بودی و دلم را با عشقت پر کردی.
 7. این سال ها از ازدواج ما، سال ها پر از رسیدن به اهداف، تغییر و به اشتراک گذاشتن لحظات خوب و بد بوده است. مرسی که هستی دوست داشتنی.
 8. هر روز با تو، یک فرصت جدید برای ابراز عشق و مهربانی است. این سال ها از ازدواج ما تبدیل به یک داستان عشقی بی‌پایان شده است.
 9. عشق تو، انگیزه بزرگی برای ادامه راه است. در این سال ها، با تو بودن بهترین تصمیم زندگی بوده است.
 10. سال ها از زندگی با تو، سال ها پر از لحظات خاص و یادگاری است. هر لحظه با تو، نشانه‌ای از عشق و محبت بی‌پایان بوده است.
 11. تو مانع هر بحرانی برای من شده‌ای و همیشه با این اطمینان رو به روی زندگی ایستادیم. این سال ها از ازدواج ما نمادی از ایستادگی و توانمندی است.
 12. با هم بودن شیرین ترین اتفاق روزهای من است. هر روز یک عید و هر لحظه یک گنجینه از عشق است. این سال های ازدواج، پر از خوشحالی و سعادت بوده است.
 13. از همان اولین لحظه که با تو آشنا شدم، می‌دانستم زندگی من دارد بهتر از هر زمان دیگری شکل می‌گیرد. این سال های ازدواج ما، هر روز این حقیقت را تأیید کرده است.
 14. تو باعث شده‌ای هر روز با احساس شکرگزاری و سرسبزی جدید را آغاز کنم. سال ها از ازدواجمان می گذرد، سال هایی که پر از خوشبختی و شکوفایی بوده است.
 15. در این سال ها، زندگی با تو، یک ماجراجویی عاطفی بی‌پایان بوده است. از هر لحظه لذت می‌برم و با تو بودن بهترین انتخاب زندگی من بوده است.
 16. تو باعث شدی زندگی یکی از زیباترین هنرها باشد. این سال های ازدواج ما، سال ها تجربه عشق و هنر زندگی بوده است.
 17. عشق تو، نور زندگی من است. این سال های ازدواج، نقطه عطفی در راه عشق بوده است و ما را به سمت یکدیگر نزدیک‌تر کرده است.
 18. هر روز با تو، یک دستاورد جدید و یک احساس جدید دارم. این سال های زندگی متاهلی، پر از رشد و توسعه فردی و عمیق شدن عشقمان بوده است.
 19. تو مایه ثبات و امنیت زندگی من هستی. این سال ها پر از احساس زیبا و ارتباط محکم بوده است. سالگرد ازدواجمان مبارک همسر عزیزتر از جانم.
 20. سال ها از شروع داستان ما می گذرد. هر لحظه با تو، یک زمینه نو برای ادامه داستان زندگیمان است. سالگرد ازدواجمان مبارک.
 21. در این سال ها، هر چالشی که باشد، با تو آسان به نظر می‌رسد. این سال های ازدواج، سال ها از یکدیگر یاد گرفتن و پشتیبانی بوده است.
 22. هر لحظه با تو، یک فرصت جدید برای ابراز عشق و ارتقای روابط است. این سال های ازدواج ما، سال های پر از لحظه‌های بی‌قیاس و خاص بوده است.
 23. از اولین روز ازدواج تا به امروز، هر روز با تو، یک سفر به سوی عشق بی‌پایان بوده است. سال های ازدواج، سفری خاص و معنا‌دار بوده است.
 24. تو برایم همچون یک راهنمایی عالی بوده‌ای که همیشه در کنارم بوده و به من راهنمایی کرده‌ای. این سال ها از ازدواج، سال ها از تجربیات یادگیری و رشد برایم بوده است. دوستت دارم همسر عزیزم.
 25. با تو بودن در هر روز، تازه و معنا‌دار است. این سال ها، زندگی مرا به رنگ خورشید و لطافت بهار نزدیک کرده است.

پیام تبریک سالگرد ازدواج به دیگران

 1. سالگرد ازدواجتان را به شوق و خوشحالی تبریک می‌گویم. امیدوارم این سال‌ها پر از لحظه‌های شیرین و موفقیت برای شما باشد.
 2. با افتخار و خوشحالی به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم سپری کرده‌اید. امیدوارم زندگی‌تان همیشه پر از عشق و خوشبختی باشد.
 3. سالگرد ازدواجتان را به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم هر روز جدید، دلتان را به اندازه این سال‌ها پر از شادی کند.
 4. با ارادت به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم پشت سر گذاشته‌اید. امیدوارم عشق شما همیشه ستاره راهتان باشد.
 5. تبریک به شما برای سالگرد ازدواجتان. امیدوارم هر سال جدید، زندگی‌تان را به یک مرحله جدید از عشق و همبستگی برساند.
 6. سالگرد ازدواج شما را به خاطر دارم و به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم این روزها پر از خاطرات خوب و خوشبختی برای شما باشد.
 7. این روزها سالگرد خاص شماست. تبریک برای این سال‌های رویایی و پر از عشق و همبستگی.
 8. سالگرد ازدواجتان را به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم همیشه عشق و احترام در زندگی‌تان حاکم باشد.
 9. سالگرد خوشبختی و پیوندتان را به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم همیشه در کنار هم شاد و عاشق باشید.
 10. با محبت به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم سپری کرده‌اید. امیدوارم همیشه مثل امروز، زندگی‌تان پر از خنده و عشق باشد.
 11. سالگرد ازدواج شما را به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم هر روز جدید، بهتر از دیروز باشد.
 12. با ارادت به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم سپری کرده‌اید. امیدوارم راه زندگی‌تان پر از نور و شادی باشد.
 13. سالگرد ازدواجتان را به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم هر لحظه جدید، دلتان را به اندازه آسمان پر از ستاره کند.
 14. سالگرد ازدواجتان را به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم این روزها پر از خاطرات خوب و لحظات خوش باشد.
 15. با احترام به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم سپری کرده‌اید. امیدوارم عشق شما همیشه ستاره راهتان در مسیر طولانی زندگی باشد.
 16. سالگرد ازدواجتان را تبریک می‌گویم. امیدوارم هر لحظه جدید، دلتان را به اندازه آسمان پر از ستاره کند.
 17. با ارادت به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم سپری کرده‌اید. امیدوارم راه زندگی‌تان پر از نور مهتاب و شادی روز افزون باشد.
 18. سالگرد ازدواجتان را به شما تبریک می‌گویم. امیدوارم عشقتان روزبه روز فزون تر شود.
 19. با محبت به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم سپری کرده‌اید. آرزو می کنم همیشه مثل امروز، زندگی‌تان پر از خنده و عشق باشد.
 20. سالگرد ازدواجتان مبارک. امیدوارم هر روز جدید، دلتان به اندازه آسمان پر از ستاره باشد.
 21. با احترام عمیق به این خانواده جذاب. به شما تبریک می‌گویم که این سال‌ها را با هم سپری کرده‌اید. امیدوارم عشق شما همیشه ستاره راهتان باشد.
 22. سالگرد ازدواجتان مبارک دوست عزیزم. امیدوارم آسمان عشقتان پر از ستاره های درخشان باشد.
 23. دختر عزیزم سالگرد ازدواجت مبارک. امیدوارم زندگی برای پر از لبخند غنچه های شقایق باشد.
 24. پسرم سالگرد ازدواجت مبارک. تو قوی ترین مردی هستی که می شناسم. به تو افتخار می کنم که در روزهای سخت زندگی، ناخدای خیلی خوبی بودی.
 25. دوست عزیزم سالگرد ازدواجت مبارک. آرزو می کنم بهترین اتفاق ها برای خودت و خانواده ات در روزهای رویایی زندگی ات رخ بدهد.

سالگرد ازدواج نه تنها یک مناسبت بلکه فرصتی است که عشق و اراده طولانی‌مدت به یادگار بماند. ازدواج، مسیری پراز چالش‌ها و زیبایی‌های زندگی است و در هر سالگرد، ما فرصت داریم با ابراز عشق و احترام، میوه‌های این سفر را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم. امیدواریم این ایده‌های متن تبریک سالگرد ازدواج به شما کمک کنند تا در پیام‌های تبریکی که به همسر، دوستان و خانواده خود ارسال می‌کنید، عشق و دلنوازی بیشتری را جلب کنید تا سالگردی خاص و به یادماندنی را برای همیشه در دل‌ها نقش بیافریند.منابع برگزیده: ایده سورپرایز سالگرد عقد | ایده بهترین سورپرایز سالگرد ازدواج | سالگرد عقد

10 دیدگاه دربارهٔ «بهترین ایده ها برای متن تبریک سالگرد ازدواج»

 1. خواهرمن عاشق گل و گیاهه میخوام براش چندتاگلدون بگیرم برای هدیه اما دلم میخواد یه جورخاصی بهش بدم. تو سینما که نمیشه. هایپرسوپرایز ایده ات چیه؟

  1. سلام مریم جان
   ایده های مختلفی میشه داشت مثل کافه، رستوران، منزل شخصی و … . برای اینکه بتونیم بهترین ایده رو بسازیم لازمه اول کمی باهم درمورد ایشون و شرایطی که دارن بیشتر بدونیم تا بتونیم بهتر راهنمایی تون کنیم. خوشحال میشیم اگه باهامون تماس بگیرید تا صدای شما رو بشنویم.

  1. سلام نیایش عزیز
   قیمت سوپرایزها متغیر هست و قیمت ثابتی ندارند. چون هر سوپرایزی به دلخواه هرکسی تغییر می کنه و خدمات متفاوتی ارائه می شه. به عنوان مثال اینکه شما بخواهید فیلمبرداری به صورت حرفه ای انجام بشه یا نه قطعا روی قیمت تاثیر زیادی داره. به همین خاطر بهتره اول باهم دیگه بیشتر درمورد سلایق شما و همین طور علایق کسی که دوستش دارید و می خواهید سورپرایزش کنید صحبت کنیم و به یه جمع بندی درمورد خدمات و سناریوی سورپرایز برسیم. پس لطفا با ما تماس بگیرید تا بیشتر باهمدیگه صحبت کنیم.

 2. به من ثابت شده که عاشق بودن ژنتیکیه بعضیا ذاتا عاشقا بلدن که چه جوری عشقشون رو نشون بدن

 3. شوهرم دومین سالگرد ازدواجمون مبارک رو پای تلفن بهم گفت و وقتی هم اومد باهم رفتیم بیرون شام. ولی دوست دارم واقعا سالگرد ازدواجم رو هر سال متفاوت جشن بگیرم

 4. دومین سالگرد ازدواجمون رو ما یه جوره دیگه مبارک کردیم. توی شمال همسرم دوباره ازم خواستگاری کرد! این جوری بهم نشون داد که هنوز هم خیلی دوستم داره

 5. یادش بخیر منو همسرم دومین سالگرد ازدواجمون مبارک رفتیم لندن. چقدر دیزنی لند بهمون خوش گذشت. واقعا چقدر زود میگذره

 6. شوهر من بازی های کارتی و دورهمی خیلی دوست داره واسه همین من یه پکیج از بازی های کارتی براش خریدم که خیلی خوشحال شد و ذوق کرد 🙂

 7. سارا پناهی نیا

  ماساژ در منزل ایده خیلی خوبیه که بشه برای هدیه استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
پیمایش به بالا